DSC_6159-3

В Україні може з’явитися власний індекс суверенності

7 листопада у Києві відбувся експертний круглий стіл присвячений створенню “Українською Фабрикою Думки” власного “Індексу суверенності”.

Використання рейтингового оцінювання, яке б дозволяло порівнювати успішність країн у проведені державної політики та вирішенні різних питань, є поширеним інструментом.

Незважаючи на намагання укладачів рейтингу Глобальної конкурентоспроможності, Легкості ведення бізнесу, чи Економічної свободи всебічно оцінити країни, все одно залишаються напрями, які не ввійшли в аналіз.

Одним із таких напрямів є оцінка суверенності, тобто оцінка самостійністійності і суб’єктності прийняття державно-управлінських рішень.

У сучасному глобалізованому світі, державні рішення окремих країн можуть прийматися узгоджено, через те, що вони пов’язані одна з одною торговельними чи міграційними потоками, екологічними проблемами тощо.

Водночас незалежність країни проявляється в прийнятті державно-управлінських рішень, які забезпечують національні інтереси, національну безпеку і сприяють сталому розвитку країни – у короткостроковому та довгостроковому часовому горизонті.

Відповідно до цього “Індекс суверенності” передбачає оцінку незалежності від зовнішніх суб’єктів прийняття державно-управлінських рішень за соціально-демографічною, безпековою, фінансовою складовими.

У відповідності до методики передбачається, що абсолютно (на 100%) суверенна країна – це країна, державно-управлінські рішення якої не залежать жодним чином від інших суб’єктів, в тому числі від міжнародних інтеграційних угруповань, міжнародних організацій.

Абсолютно залежна країна (0% суверенності) – це країна, яка знаходиться під абсолютним зовнішнім управлінням (як колоніальні країни).

В сучасних умовах складно знайти країни, які є абсолютно залежними, чи абсолютно незалежними у своїх рішеннях.

Для визначення позиції України “Українська Фабрика Думки” розробляє власну методику. Найближчим часом будуть сформовані експертні групи за напрямками и проведено відповідні секторальні експертні зустрічі. Перші висновки по дослідженням та методику розрахунку заплановано оприлюднити наприкінці листопада.

Фото: “Українська Фабрика Думки”/uttank.com

Рекомендуем

FB_IMG_1628666972502

Количество прибыльных государственных предприятий сократилось на 45% – Минэкономики

money700

В 2020 году чистый отток прямых иностранных инвестиций из Украины составил 868,2 млн долларов

maxresdefault

Україна на три пункти поліпшила показник сприйняття корупції у 2020 році – Transparency Іnternational Україна

42_main

Госстат назвал степень падения украинской промышленности в 2020 году