Bez-nazvaniya-1-2-768x403

Франція оголосила план порятунку автопромисловості на 8 млрд євро

Президент Франції Еммануель Макрон 26 травня представив план підтримки французької автопромисловості, в який уряд готовий інвестувати 8 мільярдів євро.

За словами Макрона, після двох місяців карантину у французьких автодилерів накопичилися пів мільйона непроданих нових і старих автомобілів. Держава має намір не тільки стимулювати продажі, але забезпечити та підтримати стратегічний розвиток галузі, інновації та виробництво екологічно безпечніших автомобілів, підкреслив президент Франції.

“Держава в цілому надасть галузі допомогу в розмірі 8 мільярдів євро. В обмін на це автовиробники взяли на себе ряд серйозних зобов’язань щодо повернення до Франції виробництва з високою доданою вартістю і збереження виробництва на французьких заводах в повному обсязі”, – заявив Макрон.

Зокрема, виробник марок Peugeot і Citroën зобов’язався забезпечити на своїх французьких заводах щорічний випуск 450 тисяч автомобілів. В 2021 році PSA випустить у Франції близько 130 тисяч гібридних автомобілів і електромобілів. У минулому році збірку таких машин у Франції концерн не виробляв, зазначив Макрон.

Також Макрон оголосив про масштабне завдання – до 2025 року забезпечити випуск у Франції одного мільйона екологічно чистих автомобілів. Мета – “зробити Францію першою в Європі країною з виробництва чистих автомобілів”.

Макрон пообіцяв прискорений розвиток інфраструктури для зарядки автомобілів з електродвигуном. 100 тисяч нових станцій зарядки з’являться у Франції вже в наступному році, а не у 2022-му, як планувалося раніше.

Макрон оголосив про збільшення державних субсидій на покупку електромобілів: для приватних осіб – з 6 до 7 тисяч євро, для підприємств – з 3 до 5 тисяч.

Вводиться нова субсидія – 2 тисячі євро – на покупку гібридного автомобіля з можливістю підзарядки від мережі.

Оголошено також про розширення і посилення програми утилізації старих автомобілів. З 1 червня буде у два рази підвищено субсидії, які виплачує держава при заміні застарілого автомобіля на новий.

Фото: Reuters

Підписуйтесь на канал «Ukrainian Think Tank» в Telegram,  YouTube, сторінку в Facebook.

Читайте також:

Рекомендуем

FB_IMG_1628666972502

Количество прибыльных государственных предприятий сократилось на 45% – Минэкономики

money700

В 2020 году чистый отток прямых иностранных инвестиций из Украины составил 868,2 млн долларов

maxresdefault

Україна на три пункти поліпшила показник сприйняття корупції у 2020 році – Transparency Іnternational Україна

42_main

Госстат назвал степень падения украинской промышленности в 2020 году